Vyriešené

vyzivne

Dátum: 01.11.2017

Kategória: Rodinné právo

dobry den.s mojou ex priatelkou mame dceru.na ktoru mam platit vyzivne 80euro.moja ex mi podpisala papier kde stoji ze jej budem davat 100.ale tak ze polovicu dam jej na ucet a polovicu na dcerine sporenie.kt.zalozila ona.a nechce mi ukazat vypis aby dokazala ze to uz neminula lebo viem ze si nabrala pozicky kt.nesplacala.a od vtedy chce aby som posielal vsetky peniaze iba na jej ucet .dcere kupujem vsetko aj tak ja(oblecenie obuv tel.tablet. skolsku vybavu atd)lebo by asi nemala nic. zato ona si chodi po oslavach a koncertoch.mam nejaku moznost ubranit dceru predtym aby nic nedostala?aj ked sudnou cestou.ako mam postupovat?dakujem za odpoved
Odpoveď:
Dobrý deň.

V prvom rade si všetky doklady o veciach, ktoré kupujete dcére, odkladajte, pretože ich potom budete môcť použiť ako dôkaz na súde.
Keďže máte podpísaný papier od matky dieťaťa, tak zriaďte účet dcére a matke posielajte 50 EUR a 50 EUR posielajte na tento účet. Ak by aj došlo k súdnemu sporu, tak predložíte výpis z tohto účtu, na ktorom súd uvidí, že jej takýmto spôsobom sporíte. Informujte o tom matku, že to idete takto urobiť, keďže Vám nie je schopná predložiť výpis z jej účtu.
Uvidíte ako zareaguje a potom zvážte, či nechcete podať na súd návrh na určenie výživného. V tomto návrhu môžete tiež navrhnúť, aby sa časť výživného posielala na tvorbu úspor, t.j. zriadi sa účet pre dieťa, na ktorý budete posielať peniaze. Na nakladanie s týmito prostriedkami je potrebný súhlas súdu.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 01.11.2017
ohodnoť odpoveď 1 1
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť