Vyriešené

Vysporiadanie vlastníctva k nehnuteľnosti

Dátum: 01.11.2017

Kategória: Prevody nehnuteľností

Moja otázka sa týka usporiadania vlastníctva k nehnuteľnosti medzi jej vlastníkmi, ktorí nie sú v žiadnom príbuzenskom vzťahu. Nehnuteľnosť vlastnia dvaja vlastníci každý v jednej polovici.
Jeden z vlastníkov nehnuteľnosť dobrovoľne opustil a rieši vysporiadanie svojho spoluvlastníckeho podielu cestou kúpnej zmluvy. Druhý spoluvlastník navrhuje vysporiadanie podielu cestou DOHODY O ZRUŠENÍ A VYPOŘÁDÁNÍ PODÍLOVÉHO SPOLUVLASTNICTVÍ.
Je nejaký rozdiel medzi týmito spôsobmi vysporiadania spoluvlastníctva? V oboch prípadov by sa jednalo o finančné usporiadanie vlastníctva-vyplatenie odstupujúceho spoluvlastníka.
Za informáciu vopred srdečne ďakujem
S pozdravom
Škriečková
Odpoveď:
Dobrý deň.

Vo Vašom prípade nie je žiaden rozdiel medzi kúpnou zmluvou, ktorou by ste odkúpili podiel druhého spoluvlastníka a dohodou o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva, na základe ktorej sa stanete vlastníkom celej nehnuteľnosti, s tým, že druhému spoluvlastníkovi vyplatíte jeho časť.
Pri obidvoch sa stanete výlučným vlastníkom nehnuteľnosti, preto je len na Vás, ktorý z týchto právnych úkonov podpíšete.


S pozdravom

JUDr. Ing. Marcela Martinkovičová, advokátka

Okružná 36
5801 Poprad
dátum odpovede: 01.11.2017
ohodnoť odpoveď 0 2
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť